Jste vyčerpané? Prozradíme vám, co vám pomůže

Zaměstnání, péče o děti, péče o celou domácnost – i toto musí zvládat každá z nás nezávisle na tom, kolik je nám let a jaký je náš zdravotní stav. Někdy padáme únavou a někdy máme ještě dost energie, abychom uklidili rozházené hračky po dětech a umyli spoustu špinavého nádobí.
Pokud se cítíte vyčerpané a máte pocit, že vám už ani silná káva nepomáhá, inspirujte se našimi nápady. Poradíme vám, jak bojovat s vyčerpaností a co na ni zabírá.

Spánek náš každodenní

Na vyčerpanost vždy zabíral a vždy bude zabírat spánek. Pokud málo spíte, popřípadě se často budíváte, právě nespavost a minimum spánku může být příčinou vaší vyčerpanosti. Naučte se chodívat spát vždy ve stejnou dobu, i o víkendech. Neponocujte zbytečně a raději dopřejte vašemu tělu dostatek času na regeneraci. Uvidíte, že vám to pomůže.

Určitě ale neužívejte léky na spaní. Momentálně je sezóna levandule – odtrhněte si pár stonků s květinami, svažte si je provázkem a zavěste si je na okna, popřípadě si květiny vložte do sáčku a umístěte pod polštář. Ložnici vám krásně provoní. Je dokázáno, že levandule zklidňuje nervový systém, odbourává stres a pomáhá proti nespavosti.

Pobyt v lázních

Vířivka, jacuzzi, bazén s termální vodou vás vrátí zpátky do formy. Pokud jste vyčerpaná a ani v práci se nesoustředíte, doporučujeme vám dát si pár dní volno a jít na pobyt do lázní. Takový pobyt vám prospěje i nyní před začínajícími letními prázdninami. Odpočinete si od svých „zdivočených“ dětí a budete mít čas jen pro sebe!

Levné wellness pobyty

Doporučujeme vám dívat se na nabídku wellness pobytů. Pobyty na stránkách v konkrétních uvedených termínech jsou levnější, než kdybyste si termín wellness pobytu určili sami. Pokud vám zaměstnavatel umožní jít v daném termínu, výrazně ušetříte.

Zabavte mysl příjemnými pozitivními myšlenkami

Vyčerpanost způsobuje také každodenní stres. Zkuste pobavit svou mysl příjemnými pozitivními myšlenkami. I když se to možná těžko říká, zvláště, pokud jste prožili traumatizující zážitek, negativním myšlením si vůbec nepomůžete. Pokud vás trápí vyčerpanost a nedokážete vstát ani jen z postele, motivujte se. Později byste tohoto pochmurného období mohli litovat.

Pokud vás například trápí partnerovy problémy s erekcí, nemyslíte si, že negativním myšlením mu nepomůžete a způsobujete stres nejen jemu, ale také sobě?

Pokud se cítíte vyčerpaná, začněte spánkem. Změňte stravovací návyky (jezte více čerstvých sezónních potravin), dopřejte si pobyt v lázních, myslete pozitivně. Uvidíte, že vyčerpané už nikdy nebudete.

Sponsor

Nejnovější články

Jste vyčerpané? Prozradíme vám, co vám pomůže

Zaměstnání, péče o děti, péče o celou domácnost – i toto musí zvládat každá z nás nezávisle na tom, kolik je nám...

Naordinujte si banány: Pomohou při bolestech hlavy, nespavosti či špatné náladě

Kdo by je neměl rád? Žluté, sladké, výživné a zejména zdravé. Patří mezi nejoblíbenější ovoce na světě. Mají velmi pozitivní vliv na...

Víte, jak si vybrat noční krém?

Role denního krému je především ochranná, hydratační a někdy obsahuje také sluneční filtr. Noční krém je však určen k výživě pleti během...

Jak pečovat o pleť, aby působila zdravě a svěže

Nemusíte být zrovna v pubertálním věku, aby se vám objevily problémy s pletí. Akné, jizvy, černé tečky - is tímto se už...

Ideální postavy Vašima očima

Ne každá žena může být štíhlá. Ale muži milují různé typy postav. I známější modelky světa mají různorodé figury a přesto jsou...