7 zásad při používání pleťových masek

Pleťovou masku můžete využít kdykoliv, nemusíte čekat na karneval. Vyberte si z široké palety nabídek a „postrašte“ vaše spolubydlící. Dopřejte tváři odměnu za to, že celý rok poslouchala a reprezentovala vás. Víte jak správně „maskovat“? Přinášíme vám manuál vhodného používání.
7 zásad při používání pleťových masek:

  1. Nezapomeňte si pleť před nanášením masky vždy dokonale odlíčit. Tehdy se aktivní látky dokážou správně vstřebat.
  2. Účinnost masky se zvýší, pokud ji nanesete po horké sprše. Pára a teplá voda jdou ruku v ruce a nahrávají pórkem, které otevřou.
  3. V tomto případě neplatí pravidlo, že méně je více. Čím více masky nanesete, váš obličej se uzavře a pleť bude chráněna od vnějších vlivů. Takto posílíte její schopnost vstřebávat aktivní a hydratační složky. No se spoustou to zas moc nepřehánějte, stačí ve velikosti vlašského ořechu.
  4. Využijte pomůcky! Například kartáček nebo štětec, kterými si masku roztírejte od středu obličeje směrem ven, samozřejmě rovnoměrně.
  5. Minimální doba působení masky je obvykle 10 až 15 minut. Obal vás zasvětí do tajů účinnosti, toho byste se měli držet a nepřepísknout to. Můžete si totiž koledovat o podráždění pleti.
  6. Teplý ručník v tomto případě také dokáže pomoci. Zvyšuje účinnost masky, když ho namočíte do teplé vody, vyždímáte a použijete jako teplý obklad. Takto se můžete myslí přenést přímo do wellnessu.
  7. Tečku na závěr, v podobě smývání masky nezkazte! Víte, jak ji správně umýt? Vyvarujte se mnutí a škrábání, oplachujte jen vlažnou vodou. Pokud na tváři zůstanou nechtění vetřelci v podobě zbytků nepotřebné masky, odstraňte je kosmetickým tamponem. Na konci pleť osušte jemným přikládáním ručníku.

Sponsor

Nejnovější články

Jak správně pečovat o řasy

Říká se, že oči jsou oknem do naší duše, no a záclonkami těchto oken jsou právě řasy. Dlouhé či krátké, řídké či...

Jste vyčerpané? Prozradíme vám, co vám pomůže

Zaměstnání, péče o děti, péče o celou domácnost – i toto musí zvládat každá z nás nezávisle na tom, kolik je nám...

Nehtový design: Nejnovější trendy této sezóny

Jaro se už nezadržitelně blíží as ním přicházejí i svěží trendy v oblasti nehtového designu. Podívejte se na manikúrové vychytávky podle jihokorejských...

Ideální postavy Vašima očima

Ne každá žena může být štíhlá. Ale muži milují různé typy postav. I známější modelky světa mají různorodé figury a přesto jsou...

Víte, jak používat BB krém?

BB krém na rozdíl od make-upu nebarví, ale zakrývá nedokonalosti se smetanovým efektem. Můžete jej používat každý den samostatně, na krém nebo...