Den redaktorky hlavních zpráv: natáčí také ve 2:30 ráno

Znáte ty americké filmy, ve kterých jsou redaktorky zpráv v práci kdykoli a kdekoli? Tak to je pravda. Své o tom ví i Jarka Hlaváčová, která pracuje v RTVS.
Přestože se neustále točí v kolotoči redaktorských povinností, si našla čas, aby nám prozradila, jak vypadá její tradiční den.

6:00 – 6:30 Vstávání

Jako redaktorka jsem v podstatě v práci 24 hodin denně. Vždy, když se něco stane, musím být schopna vstát a jít pracovat. Byly případy, že jsem musela vstávat io 2:30 ráno a natáčet. Ale je to mé povolání, vždy jsem ho chtěla dělat a vybrala jsem si ho. Běžně mám budík nastaven na 6:30 hodin. Tedy, abych byla přesná, na 6:00 hod., ale patřím k lidem, kteří si budík posouvají. Ale pokud byste čekali, že mě vzbudí nějaká příjemná hudba, jste na omylu. Mám klasický otravný pípající zvuk budíku. Spánek miluji a nějaká příjemná melodie by mě jistě neprobudila.

6:30 Bez snídaně ani na krok

Snídaně je pro mě základ dne. Obvykle je to lehká snídaně – jogurt s vločkami, cereální pečivo nebo ovoce. Kávičku si ale nedávám. Asi před půl rokem jsem se rozhodla ji nepít a je to mnohem lepší. Doporučuji sníst jablko. Povzbudí podobně jako káva a je mnohem zdravější.

7:00 Sprcha, líčení, vlasy

Za můj ranní rituál kromě sprchy a hygieny považuji líčení a úpravu vlasů, nakolik si to moje práce vyžaduje. Ale moc mě baví, udělat si pěkný make-up, vlasy. Protože asi jako každá žena se chci líbit. Mojí velkou inspirací je úžasná vizážistka a perfektní holka Lucka Sládečková. Mám ráda lidi, kteří jsou pro to, co dělají, nadšeni.

8:00 Vzhůru do práce!

Na mé práci je krásné, že každý den jjarka-hlavacovae jiný, vždy přinese něco nečekaného a stále potkávám nové lidi. Ale protože pracuji ještě pro rozhlas a mám toho hodně, nelze přesně definovat můj denní časový harmonogram. Ráno začínám hledáním tématu, když ho najdu, obvolám si lidi, dohodnu se na setkání a může se vyrazit na natáčení. V terénu jsem samozřejmě tak dlouho, jak to téma vyžaduje. Potom pracuji na reportáži, píšu scénář, sestříhám materiál. Někdy jsou to řádné stresy. Například, když se něco stane v 17 a 19 to musí být ve zprávách, nebo když poskytuji živé telefonáty z místa. Před tím mám vždy obrovský respekt.

PO PRÁCI KONEČNĚ PŘICHÁZÍ ČAS PRO SEBE.

Po práci velmi ocení koupel. Mám ráda všechny ty voňavé věci do koupele. Je to pro mě velký relax. Když mám volný čas, věnuji ho svým nejbližším a přátelům. Ráda chodím do přírody, neboť ji máme opravdu krásnou. A také fotím a kreslím. Miluji fotografii, fotím přírodu, ale i lidi. A nesmím zapomenout na mou největší lásku – hudbu. Ta musí být vždy a všude. Takže ráda navštěvuji kulturní akce. Jsem do toho asi fanatik.

23:00 Konečně postel

Když se dá, tak si jdu lehnout tak, abych byla už ve třiadvacáté v posteli. Jelikož jsem po práci obvykle unavená, rychle usnu. Ale ráda před spaním poslouchám hudbu či koukám koncerty oblíbených interpretů.

Good looking young black female making an online podcast recording for her online show. Attractive millennial African American business woman using headphones in front of microphone for radio program.

jarka hlavacova Jak si představuješ ideální den?
Někde na lehátku na Havaji, voda, písek, slunce, hudba a popíjení drinku namíchaného v kokosovém ořechu… I to by bylo fajn, ale ideální den je pro mě ten, když se neděje žádná tragédie, kdy se lidé mají rádi a neubližují si. Ale v této době je to už jen přání.

Nejlepší den v životě?

Konkrétní den to není, těch dní bylo mnoho, hlavně tehdy, kdy se mně a lidem mně blízkým plní krůček po krůčku sny, které jsme si vysnili.

Nejhorší den v životě?

Jsou to dny, kdy mi někdo ublíží svými slovy či chováním.

Sponsor

Nejnovější články

Jak pečovat o své zdraví?

Jediné, co si nikdy nebudeme moct koupit, je zdraví. Přestože bychom se o něj měli starat nezávisle na tom, jaký věk máme,...

Naordinujte si banány: Pomohou při bolestech hlavy, nespavosti či špatné náladě

Kdo by je neměl rád? Žluté, sladké, výživné a zejména zdravé. Patří mezi nejoblíbenější ovoce na světě. Mají velmi pozitivní vliv na...

Podle čeho si vybrat kosmetický salon?

Konkurence je silná a každá žena se chce líbit nejen sobě, ale také okolí. A hlavně tomu mužskému. Zaujmout oči muže není...

Víte, jak používat BB krém?

BB krém na rozdíl od make-upu nebarví, ale zakrývá nedokonalosti se smetanovým efektem. Můžete jej používat každý den samostatně, na krém nebo...

Zkoušeli jste masáž svíčkou? Zamilujete si ji!

Svíčky lze využít i jinak než voňavý doplněk v domácnosti. V tomto případě se však jedná o „zázraky“, speciálně vyrobené pro masážní...