Naordinujte si banány: Pomohou při bolestech hlavy, nespavosti či špatné náladě

Kdo by je neměl rád? Žluté, sladké, výživné a zejména zdravé. Patří mezi nejoblíbenější ovoce na světě. Mají velmi pozitivní vliv na tělo. Jejich každodenní konzumací si vylepšíme zdraví po každé stránce a zároveň nás toto ovoce umí zasytit na delší dobu. Dejte si banány!
Ano, jsou to banány, šedá eminence vitamínů a blahodárných účinků.

Jak známo, nejen chuť banánů, ale také jejich vůně zlepšuje náladu. Dejte si jeden a ihned pocítíte tu změnu. A víte i proč je to tak? Protože obsahují serotonin, hormon, díky kterému jsme šťastnější a pozitivně naladěni.

Zahrnují také mnoho vlákniny, která je důležitá pro správné trávení. Díky tomu, že nedráždí sliznice a pohlcují nadbytečnou vodu ve střevech jsou nejen lékem na průjem, ale také zácpu.

Určitě jste už slyšeli o tom, že na nespavost zabírá teplé mléko. Věděli jste ale, že stejné účinky mají i banány? Dokonce kombinací obou pochoutek si můžete udělat i vynikající nápoj. Stačí rozmixovat mléko a med s banánem.

Po tomto ovoci budeme nejen šťastní, ale také zdraví. Kromě zácpy umí pomoci i při bolestech hlavy, menstruačních obtížích, dokonce jsou nápomocné i při léčbě dny či artritidy. Snižují riziko srdečních onemocnění, hladinu cholesterolu a jsou vitamínovou bombou v chřipkovém období. Už vás nepřekvapí zimní a sychravá období, neboť při každodenní konzumaci podporují imunitní systém.

Dalšími pozitivy žlutého ovoce jsou snazší snášení abstinenčních příznaků z nedostatku nikotinu a zvýšení koncentrace při práci či učení. Také stabilizují hladinu energie, díky čemuž jsou skvělým zdrojem nízkotučných bílkovin pro lidi na dietě.

Pokud byste chtěli poznat banány i ze zdravotního hlediska, obsahují vitamín A, který je důležitý pro správnou funkci očí. V menším množství se v nich nachází i vitamín C. Jsou také zdrojem železa, obsaženého v hemoglobinu, zinku, který urychluje hojení ran a zpomaluje stárnutí a vápníku, důležitého pro dobrou stavbu kostí.

Sponsor

Nejnovější články

Den redaktorky hlavních zpráv: natáčí také ve 2:30 ráno

Znáte ty americké filmy, ve kterých jsou redaktorky zpráv v práci kdykoli a kdekoli? Tak to je pravda. Své o tom ví...

4 způsoby, jak si zaručeně zlepšíte náladu

Ženy mají své špatné období nejen během menstruace. Stává se, že je dokáže rozčílit i taková maličkost, jako ponožky hozené na zemi,...

7 zásad při používání pleťových masek

Pleťovou masku můžete využít kdykoliv, nemusíte čekat na karneval. Vyberte si z široké palety nabídek a „postrašte“ vaše spolubydlící. Dopřejte tváři odměnu...

Podle čeho si vybrat kosmetický salon?

Konkurence je silná a každá žena se chce líbit nejen sobě, ale také okolí. A hlavně tomu mužskému. Zaujmout oči muže není...

Jak pečovat o pleť, aby působila zdravě a svěže

Nemusíte být zrovna v pubertálním věku, aby se vám objevily problémy s pletí. Akné, jizvy, černé tečky - is tímto se už...