Naordinujte si banány: Pomohou při bolestech hlavy, nespavosti či špatné náladě

Kdo by je neměl rád? Žluté, sladké, výživné a zejména zdravé. Patří mezi nejoblíbenější ovoce na světě. Mají velmi pozitivní vliv na tělo. Jejich každodenní konzumací si vylepšíme zdraví po každé stránce a zároveň nás toto ovoce umí zasytit na delší dobu. Dejte si banány!
Ano, jsou to banány, šedá eminence vitamínů a blahodárných účinků.

Jak známo, nejen chuť banánů, ale také jejich vůně zlepšuje náladu. Dejte si jeden a ihned pocítíte tu změnu. A víte i proč je to tak? Protože obsahují serotonin, hormon, díky kterému jsme šťastnější a pozitivně naladěni.

Zahrnují také mnoho vlákniny, která je důležitá pro správné trávení. Díky tomu, že nedráždí sliznice a pohlcují nadbytečnou vodu ve střevech jsou nejen lékem na průjem, ale také zácpu.

Určitě jste už slyšeli o tom, že na nespavost zabírá teplé mléko. Věděli jste ale, že stejné účinky mají i banány? Dokonce kombinací obou pochoutek si můžete udělat i vynikající nápoj. Stačí rozmixovat mléko a med s banánem.

Po tomto ovoci budeme nejen šťastní, ale také zdraví. Kromě zácpy umí pomoci i při bolestech hlavy, menstruačních obtížích, dokonce jsou nápomocné i při léčbě dny či artritidy. Snižují riziko srdečních onemocnění, hladinu cholesterolu a jsou vitamínovou bombou v chřipkovém období. Už vás nepřekvapí zimní a sychravá období, neboť při každodenní konzumaci podporují imunitní systém.

Dalšími pozitivy žlutého ovoce jsou snazší snášení abstinenčních příznaků z nedostatku nikotinu a zvýšení koncentrace při práci či učení. Také stabilizují hladinu energie, díky čemuž jsou skvělým zdrojem nízkotučných bílkovin pro lidi na dietě.

Pokud byste chtěli poznat banány i ze zdravotního hlediska, obsahují vitamín A, který je důležitý pro správnou funkci očí. V menším množství se v nich nachází i vitamín C. Jsou také zdrojem železa, obsaženého v hemoglobinu, zinku, který urychluje hojení ran a zpomaluje stárnutí a vápníku, důležitého pro dobrou stavbu kostí.

Sponsor

Nejnovější články

Jak pečovat o pleť, aby působila zdravě a svěže

Nemusíte být zrovna v pubertálním věku, aby se vám objevily problémy s pletí. Akné, jizvy, černé tečky - is tímto se už...

Horké letní dny jsou zde: Chraňte se před nežádoucími slunečními paprsky

Letošní vedra k nám dorazila mnohem dříve, než by měla. Milovníci letních měsíců se už minimálně měsíc opalují na přímém slunci a...

Jste vyčerpané? Prozradíme vám, co vám pomůže

Zaměstnání, péče o děti, péče o celou domácnost – i toto musí zvládat každá z nás nezávisle na tom, kolik je nám...

Jak správně pečovat o řasy

Říká se, že oči jsou oknem do naší duše, no a záclonkami těchto oken jsou právě řasy. Dlouhé či krátké, řídké či...

3 důvody, proč byste se měli přes zimu více hýbat

Pohyb je asi to poslední, na co přes zimu myslíme. Hned po návratu z práce saháme po tuhém šálku kávy, snažíme se...