Jak správně pečovat o řasy

Říká se, že oči jsou oknem do naší duše, no a záclonkami těchto oken jsou právě řasy. Dlouhé či krátké, řídké či husté, černé či bílé – každé z nás narostly trochu jinak, ale ať už jsou jakékoli, péči o ně bychom zanedbávat rozhodně neměli.
Řasy. Pojďme se společně podívat na několik základních rad a triků, které by nám a hlavně našim řasám měly podstatně usnadnit život.

Vhodná kosmetika: Pokud se líčíte pravidelně, určitě jste už stihli vypozorovat, která značka řasenky vám vyhovuje a která naopak škodí. Nápovědou je hlavně slzení nebo pálení očí. Vyskytne-li se, výrobek určitě dále nepoužívejte, můžete tak uškodit nejen řasám, ale i samotnému oku! Totéž platí io řasence po uplynutí minimální trvanlivosti.

Pravidelné odličování: Tento bod je jednoduše základ, alfa a omega celé péče. Stejně jako každou noc musíme dopřát odpočinek naší pleti, žádají si ho i řasy. Pokud však bude večer převládat vaše lenost, řasy se postupně začnou vysušovat, lámat a nakonec i vypadávat. Myslete proto na to vždy, když se budete rozhodovat, jestli se jít odlíčit nebo si to raději „nechat na zítra“.

Výživa: Po důkladném odlíčení můžete vašim řasám dopřát noční výživovou kúru. Na internetu naleznete hned několik tipů jako kakaové máslo či vazelína, my máme osvědčený například olivový nebo ricinový olej. V malých množstvích je koupíte iv lékárně a pak už jen nanášíte – nejlépe očištěným kartáčkem ze staré řasenky. I díky této pravidelné výživě navíc, můžete dosáhnout delších a hustších řas.

eyelash booster

Podpora růstu: Pokud máte pocit, že vaše řasy rostou velmi pomalu nebo jsou příliš řídké, můžete sáhnout i po sérách, vyvinutých přímo pro tento účel. Doporučujeme například Pharmatheiss Elixír pro stimulaci růstu řas, který můžete použít po odlíčení, ale také jako podkladovou bázi pro vaši řasenku.

Zbytečné zatěžování: Pokud to není vrcholně nezbytné, řasy bychom neměli zatěžovat takovými výdobytky, jakými jsou různé kleštičky, natáčky nebo kulmy. Čím více vnějším vlivům, jako tlaku, teplu nebo chemikáliím v podobě lepidla na umělé řasy, budou naše řasy vystaveny, tím budou zranitelnější. Rovněž nám moc nepomáhá ani mnutí si očí nebo, například, časté potápění v chlorové vodě.

Při nejbližší příležitosti tedy myslete hlavně na to, že vaše řasy jsou velmi zranitelné a nedostatečnou péčí o ně můžete velmi snadno přijít. A než vám narostou nové, potrvá to i pár měsíců…

Sponsor

Nejnovější články

Víte, jak používat BB krém?

BB krém na rozdíl od make-upu nebarví, ale zakrývá nedokonalosti se smetanovým efektem. Můžete jej používat každý den samostatně, na krém nebo...

Zkoušeli jste masáž svíčkou? Zamilujete si ji!

Svíčky lze využít i jinak než voňavý doplněk v domácnosti. V tomto případě se však jedná o „zázraky“, speciálně vyrobené pro masážní...

Den redaktorky hlavních zpráv: natáčí také ve 2:30 ráno

Znáte ty americké filmy, ve kterých jsou redaktorky zpráv v práci kdykoli a kdekoli? Tak to je pravda. Své o tom ví...

Podle čeho si vybrat kosmetický salon?

Konkurence je silná a každá žena se chce líbit nejen sobě, ale také okolí. A hlavně tomu mužskému. Zaujmout oči muže není...

Jak správně pečovat o řasy

Říká se, že oči jsou oknem do naší duše, no a záclonkami těchto oken jsou právě řasy. Dlouhé či krátké, řídké či...