3 důvody, proč byste se měli přes zimu více hýbat

Pohyb je asi to poslední, na co přes zimu myslíme. Hned po návratu z práce saháme po tuhém šálku kávy, snažíme se uklidit bordel, který jsme ráno udělali, věnujeme se ratolestem nebo díváme oblíbený televizní pořad.
Pohyb je ale pro náš organismus a pro naši celkovou pohodu velmi důležitý!

  1. Zpevníte si svaly a zhubnete

Není nutné se hned hlásit do fitness centra. I když už jsou vánoční svátky dávno za námi, většina žen se ještě nedokázala zbavit nadbytečných kilogramů, které nabrala o vánočních svátcích. Pohybem si dokážete zpevnit svaly, proto si každý den vyhraďte hodinku na jakoukoli fyzickou aktivitu. Zkuste běh, nebo si zaskákejte na míči. Když chcete zpevnit ruce a záda, doporučujeme vám cviky s činkami nebo kettlebellem. Uvidíte, že přes léto, když už nebude třeba být zachumlý od hlavy k patě, ukážete pevnou postavičku, kterou jste si poctivě přes zimu vypracovali.

Máte-li děťátko, vynikajícím způsob, jak si zpevnit svaly, je běhání za ním. Jděte na hřiště a dejte mu elektrickou motorku. Váš špunt vás dostatečně popřehání.

  1. Začnete lépe spát

S brzkým vstáváním budete mít určitě stále problém. Lepší to však bude v případě usínání. Organismus se po náročné fyzické aktivitě unaví podstatně rychleji. Naučíte se spíše chodívat spát, čímž dáte tělu čas na to, aby se dostatečně zregenerovalo. Uvidíte, že nebudete potřebovat ani jednu pilulku na spaní.

  1. Posílíte si imunitní systém

Budete-li se více hýbat a chodívat pravidelně na čerstvý vzduch, kromě toho, že se vám zkvalitní spánek a zpevní svaly, posílíte si imunitní systém. Zkuste být několik dní zavřená ve vytopených místnostech. Určitě na sobě odpozorujete změny – silná únava, neustálá chuť spát, náladovost. Pohyb zejména na čerstvém vzduchu vám jednoznačně prospěje. Chřipka nebude mít žádnou šanci!

Věnujte se pohybovým aktivitám každý den. Časem na sobě odpozorujete změny – pozitivní změny. Nemusíte si hned kupovat pilulky na hubnutí. Zpevnit postavu, začít lépe spát a posílit si imunitní systém dokážete i jiným způsobem, než pojídáním pilulek (i když jsou účinné).

Sponsor

Nejnovější články

Jak pečovat o pleť, aby působila zdravě a svěže

Nemusíte být zrovna v pubertálním věku, aby se vám objevily problémy s pletí. Akné, jizvy, černé tečky - is tímto se už...

Naordinujte si banány: Pomohou při bolestech hlavy, nespavosti či špatné náladě

Kdo by je neměl rád? Žluté, sladké, výživné a zejména zdravé. Patří mezi nejoblíbenější ovoce na světě. Mají velmi pozitivní vliv na...

Víte, jak používat BB krém?

BB krém na rozdíl od make-upu nebarví, ale zakrývá nedokonalosti se smetanovým efektem. Můžete jej používat každý den samostatně, na krém nebo...

Víte, jak si vybrat noční krém?

Role denního krému je především ochranná, hydratační a někdy obsahuje také sluneční filtr. Noční krém je však určen k výživě pleti během...

Den redaktorky hlavních zpráv: natáčí také ve 2:30 ráno

Znáte ty americké filmy, ve kterých jsou redaktorky zpráv v práci kdykoli a kdekoli? Tak to je pravda. Své o tom ví...