3 důvody, proč byste se měli přes zimu více hýbat

Pohyb je asi to poslední, na co přes zimu myslíme. Hned po návratu z práce saháme po tuhém šálku kávy, snažíme se uklidit bordel, který jsme ráno udělali, věnujeme se ratolestem nebo díváme oblíbený televizní pořad.
Pohyb je ale pro náš organismus a pro naši celkovou pohodu velmi důležitý!

  1. Zpevníte si svaly a zhubnete

Není nutné se hned hlásit do fitness centra. I když už jsou vánoční svátky dávno za námi, většina žen se ještě nedokázala zbavit nadbytečných kilogramů, které nabrala o vánočních svátcích. Pohybem si dokážete zpevnit svaly, proto si každý den vyhraďte hodinku na jakoukoli fyzickou aktivitu. Zkuste běh, nebo si zaskákejte na míči. Když chcete zpevnit ruce a záda, doporučujeme vám cviky s činkami nebo kettlebellem. Uvidíte, že přes léto, když už nebude třeba být zachumlý od hlavy k patě, ukážete pevnou postavičku, kterou jste si poctivě přes zimu vypracovali.

Máte-li děťátko, vynikajícím způsob, jak si zpevnit svaly, je běhání za ním. Jděte na hřiště a dejte mu elektrickou motorku. Váš špunt vás dostatečně popřehání.

  1. Začnete lépe spát

S brzkým vstáváním budete mít určitě stále problém. Lepší to však bude v případě usínání. Organismus se po náročné fyzické aktivitě unaví podstatně rychleji. Naučíte se spíše chodívat spát, čímž dáte tělu čas na to, aby se dostatečně zregenerovalo. Uvidíte, že nebudete potřebovat ani jednu pilulku na spaní.

  1. Posílíte si imunitní systém

Budete-li se více hýbat a chodívat pravidelně na čerstvý vzduch, kromě toho, že se vám zkvalitní spánek a zpevní svaly, posílíte si imunitní systém. Zkuste být několik dní zavřená ve vytopených místnostech. Určitě na sobě odpozorujete změny – silná únava, neustálá chuť spát, náladovost. Pohyb zejména na čerstvém vzduchu vám jednoznačně prospěje. Chřipka nebude mít žádnou šanci!

Věnujte se pohybovým aktivitám každý den. Časem na sobě odpozorujete změny – pozitivní změny. Nemusíte si hned kupovat pilulky na hubnutí. Zpevnit postavu, začít lépe spát a posílit si imunitní systém dokážete i jiným způsobem, než pojídáním pilulek (i když jsou účinné).

Sponsor

Nejnovější články

Jak pečovat o pleť, aby působila zdravě a svěže

Nemusíte být zrovna v pubertálním věku, aby se vám objevily problémy s pletí. Akné, jizvy, černé tečky - is tímto se už...

Víte, co je to Sleeping pack?

Slyšeli jste už o Sleeping pack? Jedná se o označení pro masku. Přesněji, je to něco mezi maskou a nočním krémem. Můžete...

Naordinujte si banány: Pomohou při bolestech hlavy, nespavosti či špatné náladě

Kdo by je neměl rád? Žluté, sladké, výživné a zejména zdravé. Patří mezi nejoblíbenější ovoce na světě. Mají velmi pozitivní vliv na...

Jak odstranit celulitidu? Vyzkoušejte tyto potraviny!

Víte jak odstranit celulitidu? Trápí převážně ženy, ale občas se zjeví i na pánských partiích. Na postrach všech hýždí a stehen existují...

3 důvody, proč byste se měli přes zimu více hýbat

Pohyb je asi to poslední, na co přes zimu myslíme. Hned po návratu z práce saháme po tuhém šálku kávy, snažíme se...